Naše škola pořádala a hostila SOD – Soutěž odborných dovedností

Po tříleté odmlce hostila naše škola ve dnech 22. – 23. 3. 2023 soutěž odborných dovedností – SOD v oboru elektro-slaboproud.

Celkem 22 žáků z 11 škol se utkalo, jak se později ukázalo, v náročném dovednostním souboji.

Den 1️⃣

V předpoledních hodinách se začali sjíždět učitelé se svými svěřenci, někteří dřív, někteří později, avšak všichni v pořádku dorazili, ubytovali se a věříme, že i pochutnali na obědě🍗. Následná prezence a zahájení na budově praxí proběhlo dle plánu, a tak se studenti mohli pustit do první, praktické části – sestavení hry “Bzučící drát”. Zatímco pájecí stanice předváděly úchvatný výkon a soutěžící se prali s manuály, jejich učitelé pokračovali na poučnou exkurzi do firmy SQS – vláknová optika. Praktická část nakonec skončila na čase⏱️ 4 hodin a 20 minut, což bylo oproti původnímu plánu o trošku déle. Ani to však všem nepomohlo k úplnému odzkoušení výrobku. Na žáky ještě před odpočinkem čekala večeře…učitelé den zakončili při vzájemném předávání postřehů na bowlingu🎳.

Den 2️⃣

Tento den se nesl v duchu teoretické části a hodnocení části praktické z předešlého dne. Po snídani si hodnotící komise v podobě učitelů 👨🏻‍🏫 rozdělila jednotlivá kritéria a spravedlivě rozčlenila body. Žáci si div na tvrdém prověření teoretických znalostí nevylámali zuby. Následný oběd byl příjemným zakončením dopoledne. Poté už zbývalo jen vyhlásit, jak kdo dopadl a rozdat ceny🏆…zažili jsme překvapení i spoustu těsných výsledků. Soutěžícími za naši školu byli Honzové Matyska a Janata z E3A, kteří z 22 jednotlivců obsadili krásná místa a milé překvapení nás čekalo v pořadí skupin, kde jsme skončili na skvělém 1. místě🤩

Pořadí jednotlivců:

🥇Jonáš Rys – SPŠE a VOŠ Pardubice

🥈Lukáš Turek – SPŠ Brno

🥉Jan Vávra – SOŠ a SOU Hronov

4. Matyska Jan – SŠSE Nová Paka

8. Janata Jan – SŠSE Nová Paka

Pořadí skupin:

🥇SŠSE Nová Paka, Vrchlabí

🥈SPŠE a VOŠ Pardubice

🥉SPŠ Brno

Všem děkujeme za hojnou účast a přejeme mnoho budoucích úspěchů.

Našim klukům gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za řádnou reprezentaci školy.👏

Tak opět za rok…🙋🏻‍♂️