„Puťák – Kokořínsko, Bezděz“

Ve dnech 22. až 24. června 2022 se uskutečnil putovní výlet žáků prvního ročníku maturitních oborů. Ve středu studenti a učitelé odjížděli vlakem v odpoledních hodinách z Nové Paky směrem do Mšena a za nádherného, teplého a slunečného počasí měli namířeno do Údolí bílých skal, dále na Hrad Bezděz a na Máchovo jezero. Komentář studentů prvního ročníku k putovnímu výletu si můžete přečíst v následujících řádcích.

Ještě před výletem jsme byli velice natěšení, bylo to totiž něco odlišnějšího než obyčejný jednodenní výlet.

Po příjezdu jsme první den ušli okolo osmi kilometrů, které utekly rychleji, než jsme čekali. První noc jsme úspěšně přežili. Druhý den byl o něco náročnější. Bylo to kvůli tomu, že se nám počet kilometrů oproti minulému dni zhruba ztrojnásobil. Nakonec jsme skončili v mále hospůdce, ve které jsme se všichni náramně najedli.

Druhou noc jsme spali v kempu U Hedviky, odkud jsme vyšli na „Mácháč“ a k večeru jsme si opekli buřty. Co se týče noci, byla až na neustálé štípání komárů dobrá.

Ráno jsme někteří šli na ranní rozcvičku směrem na „Macháč“, kde jsme se poté vykoupali. Pak už nás čekala pouze cesta na vlakové nádraží a cesta domů.

Vše dopadlo skvěle a výlet jsme si všichni užili.

Studenti R1